ZNACIE METODĘ ZDOBIENIA BUTTERFLY NAIL?

Kochane, dzisiaj przychodzę do Was z kolejną metodą zdobienia paznokci, którą chciałabym Wam przybliżyć, a także pokazać Wam moje interpretacje :) Zatem jeśli jesteście ciekawe jak wymalować takie motylki oraz na co zwrócić uwagę podczas ich wykonywania to zapraszam do dalszej lektury :)Metoda ta polega na wymalowaniu/namalowaniu motyla :) Ja akurat wykorzystałam do tego celu farbek akrylowych, lakierów hybrydowych oraz czarnego tuszu i stylografu;) Dodatkowo też dołożyłam kilka cyrkonii w różnych kolorach, aby przyozdobić motylki. Jeśli nie lubicie wystających ozdób, lub nie umiecie ich dobrze umocować to można ten krok pominąć, lub wykorzystać sondę i jakiś lakier brokatowy :)
Co do samego wykonania, to ja na początku nadawałam kształt skrzydeł odpowiednim kolorem, a następnie dorysowywałam czarnym tuszem obrysowania i korpus. Natomiast na samym końcu już po przemalowaniu motylka topem przyklejałam cyrkonię. W przypadku tego czarnego motylka pominęłam krok malowania kolorem i wykorzystałam tylko czarny tusz.W przypadku tej metody należy zwrócić uwagę na:
  • pomysł motylka, żeby zmieścił się na płytce paznokcia, albo żeby narysowany fragment przedstawiał to co chcemy,
  • wykorzystane kolory, aby całość fajnie współgrała ze sobą,
  • fakt, aby nie przekombinować w ozdabianiu i kolorach. Wydaje mi się, że im mniej połączeń kolorów tym lepiej wychodzi,
  • fakt, że farbki akrylowe potrzebują trochę czasu na wyschnięcie, dlatego trzeba odczekać jakąś chwilę, a dopiero później na nich malować obrysy,
  • dobór cyrkonii, aby urozmaicały całe zdobienie, a nie je przykryły,
  • kształt skrzydełek, aby odzwierciedlał jak najbardziej motyla, a nie muchę :P
  • umiejscowienie motyla, aby było widać, że jest to motylek, a nie same skrzydełka.Kochane, na dzisiaj to już wszystko! Metodę poznałam i polubiłam, a wcześniej się jej bardzo bałam. Dzisiaj jednak już nie jest taka straszna, a efekty można uzyskać świetne! Zatem jeśli rozbudziłam w Was chęć wykonania zdobienia tą metodą dajcie koniecznie znać, bo z chęcią zobaczę Wasze prace:) A już w następnym tygodniu będzie nowa metoda, którą także pokochałam! <3 A jeśli chcecie zobaczyć jaka to, to koniecznie śledźcie mnie na INSTAGRAMIE jako lilang-baso :)

10 komentarzy:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz! :)