ZNACIE METODĘ ZDOBIENIA GRAFICZNE OMBRE?

Kochane, dzisiaj przychodzę do Was z kolejnym już postem, w którym chciałabym Wam przybliżyć jedną z metod zdobienia paznokci. Mianowicie będzie to graficzne ombre, które pojawiło się już na moim blogu. Zdjęcia mojej pierwszej wersji możecie zobaczyć >TUTAJ<. Tym razem jednak pokażę Wam trzy wersje w różnych kolorach, które wykonałam na wzorniku. Zatem jeśli jesteście ciekawe jak się prezentują to koniecznie zostańcie ze mną dalej! :)

Metoda polega na namalowaniu "wierzchołków", których kolory będą różniły się odcieniami, przez co uzyskany zostanie efekt gradientu. Póki co odmian tej metody jest wiele, a trzeba przyznać, że jest to jedna z nowszych metod, która podbija IG. Mogą to być "wierzchołki gór" czy też rybie łuski, frencz, bądź też cokolwiek innego co przyjdzie nam do głowy. Grunt to, żeby różnice w odcieniach były widoczne, jednak nie zbyt duże. Całość ma po prostu współgrać ze sobą i wyglądać estetycznie. Całe mani wykonuje się przy użyciu tylko dwóch lakierów. Jeden wykorzystuje się jak tło, a drugi do robienia wzorków. Przy czym jaśniejszy kolor miesza się z tym drugim w coraz większych proporcjach lakieru ciemniejszego. I tak właśnie powstaje wiele odcieni koloru:)
W przypadku tej metody należy zwrócić uwagę na:

  • dobór lakierów, aby były kryjące, gdyż łatwiej maluje się wzory,
  • długość paznokcia, żeby dostosować wielkość motywu, który będziemy wymalowywać na paznokciach,
  • dobór odcieni lakierów, aby pasowały ze sobą,
  • odpowiednie mieszanie lakierów, żeby na samym początku dodawać małe ilości ciemniejszego lakieru, a następnie coraz więcej. Natomiast ostatni rząd wzorków powinno malować się samym ciemnym lakierem,
  • staranność wymalowanych wzorków,
  • w przypadku ombre, które ciemnieje przy końcówkach ważne jest aby malować wzory od góry. W przypadku gdy ciemny kolor jest przy skórkach trzeba malować wzorki od jasnego koloru, czyli od połowy paznokcia kierując się ku górze,
  • pomysł, który chcemy zrobić, żeby całość wyglądała schludnie.
Mam nadzieję, że ten post przybliżył Wam nieco bardziej tajniki tej metody. Ja muszę przyznać, że na początku bałam się tego zdobienia, jednak w praktyce nie wyszło tak źle. Póki co jest to jeden z bardziej popularnych wzorów, dlatego myślę, że niejedna z Was wykorzysta moje porady. Dajcie koniecznie znać co sądzicie o tej metodzie i czy wykonujecie ją na swoich bądź cudzych pazurkach! :)

14 komentarzy:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz! :)